ETKİNLİKLER

Ağrı’da 10 Kasım Anma Töreni Düzenlendi

13 Kasım 2018, Salı

AĞRI - Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80. yılında Ağrı'da düzenlenen törenlerle anıldı.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 80’nci ölüm yıl dönümü dolayısıyla Ağrı’da anma töreni ve çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Ağrı Abide Meydanı'ndaki törende, Atatürk Anıtı'na valilik, garnizon komutanlığı ve Belediye başkanlığı çelenkleri sunuldu. Saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla saygı duruşunda bulunuldu, akabinde İstiklal Marşı'nın okundu.
Kültür ve Kongre Merkezi'nde devam eden anma programında, Ağrı Valiliği Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde Cumhuriyet Anadolu Lisesi tarafından ‘Atatürk’ü Anma Programı’ ile düzenlendi. Cumhuriyet Anadolu Lisesi Okul Müdürü günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Programda öğrenciler günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerini okudu, Tiyatro gösterisi yapıldı.

Program, öğrencilerin oluşturduğu koronun Atatürk'ün sevdiği şarkıları seslendirmesi, tiyatro gösterisi ve il genelinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

Anma programına Ağrı Valisi Süleyman Elban, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Faruk Metin, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Deniz Şahin, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cemil Lütfi Özkul, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, Ağrı Barosu Başkanı Mehmet Salih Aydın, kurum müdürleri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

 

Orta Asya'dan gelen kavimlerin Anadolu'ya girişleri sırasında Ağrı, bir geçiş oluşturmuş, dolayısıyla birçok medeniyete sahne olmuştur. Ancak bu medeniyetler Ağrı'yı bir giriş ...Devamı

Sosyal Ağlar

Son Haberler

CESİM SOLMAZ ; “SOLMAZ İNŞAAT, HARCINA GÜVEN, KALİTE VE TECRÜBE KATARAK İŞE BAŞLAR”
07 Mart 2019, Perşembe
EFSANE BAŞKAN ZEKİ BAŞARAN.
29 Ocak 2019, Salı
AĞRI’DA ALT GEÇİT KISMEN TRAFİĞE AÇILDI
12 Kasım 2018, Pazartesi

TWEETS

Ağrı Haber © Copyright 2015, Tüm Hakları Saklıdır. LiteralWebDizayn