ETKİNLİKLER

Dursun Ali Erzincanlı'dan unutulmaz naat dinletisi

30 Eylül 2015, Çarşamba

Semerkand Vakfı Aliağa Şubesi, ‘Muhabbet Gecesi’ ile Aliağalıları bir araya getirdi. Teması ‘kardeşlik ve aile’ olan gecede Aliağa Fatih Cami İmamı Gazali Ateş Kur’an-ı Kerim tilaveti okudu. İlgi ve katılımın yoğun olduğu programda; arbani ekibi eşliğinde sahne alan Murat Belet, seslendirdiği  ilahilerle gönüllerin ve kulakların pasını sildi. Kum sanatı ustası Veysel Çelikdemir sergilediği performansıyla izleyicilerden büyük beğeni toplarken, ünlü Şair Dursun Ali Erzincanlı ise okuduğu şiirlerle geceye damgasını vurdu.

KARAÇOR, ‘MUHABBET SEVGİDİR, HÜRMETTİR’

Gülnesil Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile Ser Organizasyon katkılarıyla Aliağa Enka Salonu’nda gerçekleşen etkinliğin açılış konuşmasını Semerkand Vakfı Aliağa Şube Başkanı Ramazan Karaçor yaptı. Konuşmasında; “Muhabbet sevgidir, hürmettir, vefadır, sadakattir." ifadesini kullanan  Başkan Karaçor, şunları söyledi: "Muhabbet bir gönüle girmenin gayretiyle tüm gönüllere hizmet etmektir. Biz, gönüllerin fethedilmesiyle tüm sorunların çözülebileceğini düşünüyoruz. Özellikle gönül kapıları açılan gençlerimiz yarınlara umut olabilir. Aile bireyleri ancak muhabbetin bereketli bağlarıyla birbirine kenetlenebilir. Bir toplum ancak muhabbetin sağlam temelleri üzerine inşa edilerek varlığını sarsılmadan devam ettirebilir. Çünkü muhabbet ilahi bir lütuftur. Amacımız, programlarımızla insanlarımıza keyifli saatler yaşatırken, en çok ihtiyaç duyduğumuz hakiki muhabbetin tüm kalplere yerleşmesine hizmet etmektir”

 DURSUN ALİ ERZİNCANLI’DAN UNUTULMAZ NAAT DİNLETİSİ

Teması ‘kardeşlik ve aile’ olan gece Gazali Ateş’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Ardından Murat Belet’in arbani gösterisi eşliğinde söylediği ilahiler izleyiciler tarafından hayranlıkla izlendi. Kum sanatı ustası Veysel Çelikdemir ise kum sanatı gösterisiyle geceye renk katarken performansıyla izleyicilerden büyük alkış aldı. Gecenin sonunda sahne alan Şair Dursun Ali Erzincanlı geceye katılanlara unutulmaz bir şiir ve naat dinletisi sundu. Katkılarından dolayı geceye katılan iş adamlarına ve konuk sanatçılara çiçek ile plaket takdim edildi. İş adamları plaketini Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın elinden aldı.

Orta Asya'dan gelen kavimlerin Anadolu'ya girişleri sırasında Ağrı, bir geçiş oluşturmuş, dolayısıyla birçok medeniyete sahne olmuştur. Ancak bu medeniyetler Ağrı'yı bir giriş ...Devamı

Sosyal Ağlar

Son Haberler

CESİM SOLMAZ ; “SOLMAZ İNŞAAT, HARCINA GÜVEN, KALİTE VE TECRÜBE KATARAK İŞE BAŞLAR”
07 Mart 2019, Perşembe
EFSANE BAŞKAN ZEKİ BAŞARAN.
29 Ocak 2019, Salı
AĞRI’DA ALT GEÇİT KISMEN TRAFİĞE AÇILDI
12 Kasım 2018, Pazartesi

TWEETS

Ağrı Haber © Copyright 2015, Tüm Hakları Saklıdır. LiteralWebDizayn