SON HABER

Astop Köy Okullarına Kırtasiye Yardımında Bulundu

20 Aralık 2019, Cuma


Ağrı’nın örgütlü en büyük sivil toplum platformu olan Ağrı Sivil Toplum Platformu (ASTOP), İl Kalemim Sizden Olsun projesi kapsamında hayırseverlerden topladığı kırtasiye malzemelerini, köy okullarına ulaştırdı.
Geçtiğimiz aylarda başlatılan kampanyada bine yakın kırtasiye seti toplanırken, setler temsili olarak Ağrı’nın altı köyüne ASTOP üyeleri tarafından dağıtıldı.


AYDIN:BEKLEDİĞİMİZDEN FAZLA DESTEK ALDIK
 Projenin çok anlamlı olduğunu söyleyen Ağrı Sivil Toplum Platformu Başkanı Av.Mehmet Salih Aydın, amaçlarının Ağrı’da eğitim gören çocukların sosyal yaşamlarında destekte bulunmak olduğunu belirterek” Kampanyanın çıkış noktası aslında bir arkadaşımızın eğitim gördüğü yıllarda yaşadığı bir anıyı anlatması oldu. Bizde hayırseverlere ulaşarak kırtasiye desteğinde bulunmalarını istedik. Doğruyu söylemek gerekirse beklediğimizin üstünde bir destek gördük. Tüm hayırseverlerimize buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. “ dedi.


YILDIZ: ÜŞÜYEN ELLER KALMASIN PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
Astop Eğitim Sorumlusu Ömer Yıldız ise kampanyada ulaşmak istedikleri hedefin yakaladıklarını söyleyerek” Kampanyayı duyurduğumuzda hedeflediğimiz rakamın üstünde bir katkının gelmesi bizi hayli memnun etti.  İnşallah istişare kurulumuzla birlikte bu defa “Üşüyen Eller Kalmasın” diyerek çocuklarımızın kışlık giyim ihtiyaçlarına katkı bulunmak istiyoruz. “ dedi.
Proje kapsamında temsili olarak Kayabey, Arakonak (Kasor), Akbulgur, Mengeser, Yukarı Küpkıran ve Kalender köylerine kırtasiye seti dağıtımı yapıldı.
 

Astop Köy Okullarına Kırtasiye Yardımında Bulundu

Orta Asya'dan gelen kavimlerin Anadolu'ya girişleri sırasında Ağrı, bir geçiş oluşturmuş, dolayısıyla birçok medeniyete sahne olmuştur. Ancak bu medeniyetler Ağrı'yı bir giriş ...Devamı

Sosyal Ağlar

Son Haberler

SANCAKTEPE AĞRILILAR DERNEĞİNİN DÜZENLEDİĞİ PİKNİK ŞENLİĞE DÖNÜŞTÜ
05 Eylül 2019, Perşembe
1100 METRE KARE ARSAMIZIN TAPUSUNU ALDIK.
31 Mayıs 2019, Cuma
CESİM SOLMAZ ; “SOLMAZ İNŞAAT, HARCINA GÜVEN, KALİTE VE TECRÜBE KATARAK İŞE BAŞLAR”
07 Mart 2019, Perşembe

TWEETS

Ağrı Haber © Copyright 2015, Tüm Hakları Saklıdır. LiteralWebDizayn